Polecane artykuły

 • 1
 • 2

poniedziałek, 25 lipiec 2016 12:48

Co warto wiedzieć o wampirzym liftingu?

Pojawienie się zmarszczek może być spowodowane różnymi czynnikami. Wpływają na to zarówno naturalne procesy starzenia się skóry, jak i stres, zmęczenie czy też ekspresywna mimika twarzy. Współcześnie jednak ze zmarszczkami można walczyć na wiele sposobów. Jednym z najskuteczniejszych jest zaś kuracja z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego, czyli wampirzy lifting.

W dzisiejszych czasach gabinety kosmetyczne oferują wiele zabiegów odmładzających, które pozwalają na efektywne zredukowanie zmarszczek. Kuracje te przyczyniają się także do poprawienia ogólnej kondycji skóry oraz zrewitalizowania cery. I co najważniejsze, nie są to jedynie metody, które zakładają większą lub mniejszą ingerencję w ciało pacjenta. Dobrym przykładem takiego zabiegu jest wampirzy lifting. I chociaż nazwa na to nie wskazuje, to kuracja o wyjątkowo małej inwazyjności.

Odmładzająca kuracja z użyciem krwi pacjenta

Obok nazwy tej kuracji z pewnością trudno przejść obojętnie. Nie wzięła się jednak ona z niczego. Do wykonania wampirzego liftingu wykorzystuje się osocze bogatopłytkowe, czyli preparat, który można pozyskać z krwi pacjenta. Niemniej, warto pamiętać, że nazwę tę wymyślono również na potrzeby promocji tak nietypowego zabiegu. Pomimo tego, iż kuracja wymaga pobrania krwi od pacjenta, jej przebieg jest mało inwazyjny i całkowicie bezpieczny. Co więcej, wampirzy lifting to zabieg, do którego używa się substancji występującej naturalnie w organizmie człowieka. Na czym konkretnie to polega?

Do wykonania zabiegu niezbędne jest pobranie niewielkiej próbki krwi pacjenta, która następnie zostaje odwirowana w specjalnej wirówce. Proces ten pozwala na oddzielnie osocza bogatopłytkowego od czerwonych krwinek. Później uzyskana substancja zostaje uzupełniona o odczynnik, który stymuluje płytki krwi do tworzenia białek pobudzających produkcję kolagenu i elastyny. Preparat ten można wprowadzić w różnych partiach ciała, np. w okolicach oczu, ust bądź policzków. Aplikację osocza bogatopłytkowego poprzedza również znieczulenie wybranego obszaru za pomocą kremu Emla - opowiada lekarz medycyny estetycznej z salonu Qclinique, Jakub Kulesza.

Wampirzy lifting w praktyce

Wampirzy lifting uchodzi obecnie za jedną z najskuteczniejszych kuracji odmładzających, które są przeprowadzane w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. Z czego konkretnie to wynika? Przede wszystkim z faktu, iż na rezultaty zabiegu wpływają peptydy, czyli czynniki wzrostu. Znaleźć je można w osoczu bogatopłytkowym, zaś ich działanie stymuluje inne komórki do intensywnej odnowy biologicznej. I to właśnie peptydy w dużej mierze przyczyniają się do wygładzenia, zrewitalizowania oraz intensywnego odżywienia skóry w obszarze, który jest poddawany kuracji. Natomiast końcowym efektem wampirzego liftingu może być nie tylko zredukowanie przebarwień, zmarszczek mimicznych i fałdek, ale także zniwelowanie bruzd, cieni w okolicach oczu oraz blizn powstałych na skutek trądziku.

Warto w tym momencie podkreślić, że rezultaty wampirzego liftingu utrzymują się przez około 6 miesięcy. Po skorzystaniu z tej kuracji nie ma również potrzeby stosowania innych metod z zakresu medycyny estetycznej (np. kwasu hialuronowego). Kiedy zaś minie pół roku, zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego można powtórzyć.

Dla kogo jest ten zabieg?

Skuteczność i mała inwazyjność to nie jedyne cechy wampirzego liftingu, które warto omówić. Kuracja wyróżnia się także tym, że jest przeznaczona dla osób w każdym wieku oraz niezależnie od płci. Obecnie chętnie korzystają z niej zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Z czego jednak wynika wspomniana ogólnodostępność?

Po pierwsze, osocze bogatopłytkowe nie wywołuje reakcji alergicznej, gdyż otrzymany preparat jest biologicznie obojętny. Po drugie, przy wykonywaniu wampirzego liftingu nie ma obaw, że niepożądanym efektem całej kuracji będzie nienaturalny wyraz twarzy (jak w przypadku botoksu). Po trzecie, istnieje niewiele przeciwwskazań do przeprowadzenia tego zabiegu.

Wampirzy lifting jest dobrą propozycją dla osób, które z tych lub innych powodów zrezygnowały z wstrzyknięcia preparatu wypełniającego zmarszczki, np. botoksu. Wspomniana kuracja jest po prostu znacznie naturalniejsza i całkowicie bezpieczna dla organizmu pacjenta. Niemniej, nie można zapomnieć o kilku istotnych przeciwwskazaniach do aplikacji osocza bogatopłytkowego. Są to: ciąża, okres karmienia piersią, przyjmowanie antykoagulantów oraz choroby nowotworowe bądź krwi - wyjaśnia Jakub Kulesza.

Czytany 1987 razy

Artykuły powiązane

 • Skuteczność medycyny estetycznej od Mincer Pharma Skuteczność medycyny estetycznej od Mincer Pharma

  Moc zabiegu medycyny estetycznej w zaciszu własnego domu… taką propozycję ma dla nas Mincer Pharma, ekspert od problemów skóry. Zawierające cenną witaminę C TETRA serum przeciwstarzeniowe No606 właśnie pojawiło się w wersji PRO3, gdzie znajdziemy aż 150 ml/mg tego cennego składnika. Dzięki niemu skóra zostanie odżywiona, jej koloryt ujednolicony, przebarwienia ulegają zmniejszeniu, cera zostaje odmłodzona i zyska blask.

 • Najlepszy preparat do biostymulacji tkankowej! Najlepszy preparat do biostymulacji tkankowej!

  Konkurs organizowany przez Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych na najlepsze, najbardziej skuteczne i bezpieczne produkty do zabiegów oraz dermokosmetyki został rozstrzygnięty. Miło nam poinformować, że preparat LINERASE otrzymał prestiżową nagrodę Perła Dermatologii Estetycznej 2016 w kategorii NAJLEPSZY PREPARAT DO BIOSTYMULACJI TKANKOWEJ!

 • Chcesz mieć piękne, zdrowe włosy? Odwiedź trychologa! Chcesz mieć piękne, zdrowe włosy? Odwiedź trychologa!

  Trychologia to dziedzina nauki, która ciągle się rozwija, ponieważ jest bardzo potrzebna coraz większej liczbie pacjentów mających problemy z włosami. Kim jest trycholog? Jak należy przygotować się do pierwszej wizyty? Na te pytania odpowiada Anna Kuznetsova – specjalista trycholog z kliniki dr Beata Dethloff. 

 • Sposób na piękny wygląd Sposób na piękny wygląd

  Spotkania z rodziną, szampańska zabawa, no i… setki pamiątkowych zdjęć. Musisz wyglądać perfekcyjnie! Jak to zrobić? Mamy dla Ciebie kilka podpowiedzi.

 • Trio idealne dla Twojej skóry! Trio idealne dla Twojej skóry!

  Chcesz dać swojej skórze mega mocny sygnał do odbudowy, pobudzić ją do regeneracji i odmłodzenia? Pomogą Ci w tym trzy zabiegi dostępne w Centrum Urody Moss. Odmładzająca procedura Termolifting Soprano, przeciwutleniający zabieg Perfection oraz odżywcza mezoterapia mikroigłowa to propozycje naszych ekspertów.